Zapowiedź odcinka „Jądro nieczystości”

Co może się zdarzyć, gdy po raz setny zapomnisz pracy domowej? Oczywiście trzeba się będzie wytłumaczyć przed nauczycielem.

Kolejny odcinek przygód Ekipy Chrumasa pt.: „Jądro nieczystości” w sposób humorystyczny porusza ważną kwestię dbania o własną przestrzeń i potrzebę utrzymywania porządku w naszym otoczeniu. Tym razem Uchol gubi swoją pracę domową nt. „Programu dla szkół”, a Pani Sowie serwuje zabawny wykręt, według niego uzasadniający nieprzygotowanie do lekcji. Niestety Pani Sowa nie przyjmuje wytłumaczenia Uchola i stawia mu ultimatum: „Praca domowa musi się znaleźć do końca dnia!”.

Uchol nawet nie liczy, że nauczycielka mu odpuści, ponieważ wie, że „Program dla szkół” to jej oczko w głowie. Nawyki żywieniowe wychowanków mają dla Pani Sowy ogromne znaczenie, dlatego zachęca ich, by każdego dnia podczas przerwy śniadaniowej sięgali po owoce, warzywa i produkty mleczne.

Co było dalej? Zaginiona praca domowa Uchola staje się pretekstem do przeprowadzenia śledztwa. Do rozwiązania zagadki niezbędna okaże się wiedza na temat segregacji śmieci. Wszystko dlatego, że w szafce Uchola, gdzie znikają jego prace domowe, zamieszkał straszny potwór. By go pokonać, trzeba zmierzyć się ze stertą nieposegregowanych odpadków.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt tej historii. Szafka szkolna jest – tak jak własny pokój – miejscem, o które powinniśmy dbać i utrzymywać w nim porządek. To nasza przestrzeń i tylko od nas zależy, czy będziemy tam zaglądać z przyjemnością, czy nasze rzeczy zaczną w niej znikać jak w przepastnej otchłani. Od naszego podejścia zależy nie tylko wygląd szafki i pokoju, ale też kondycja całej planety. W dbanie o środowisko powinniśmy włączyć się wszyscy.

Czy praca domowa się znajdzie? Czy Ucholowi uda się spełnić ultimatum Pani Sowy? Tego dowiecie się oglądając odcinek „Jądro nieczystości”. Gwarantujemy, że Uchol nie zostanie sam na polu walki – jak zawsze będzie mógł liczyć na swoich przyjaciół. A trwała przyjaźń to kolejny wartościowy przekaz płynący z tej historii.