Zapowiedź odcinka 15 „Pamiętnik Chrumasa” – „Usterka”

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka o przygodach ekipy Chrumasa pt.: „Usterka”. Tym razem akcja rozgrywa się w sali informatycznej. Pani Sowa daje uczniom zadanie polegające na przygotowaniu plakatu promującego przerwę śniadaniową w ramach „Programu dla szkół”. Kiedy wszyscy zastanawiają się, jakie są ich ulubione produkty rozdawane w ramach Programu, dyskutują o tym, czy narysować owoce i warzywa, a może produkty mleczne, Uchol jak zwykle nie słucha Pani Sowy. Gra na swojej komórce i zastanawia się, „jak uwolnić kolejne lochy”. Zadania graficzne oraz praca ze sprzętem komputerowym są dla bohaterów dosyć łatwym i przyjemnym zadaniem, chociaż okazuje się, że nie każdy wie, jak prawidłowo korzystać z komputera i telefonu komórkowego. Czy zgadniecie, kto nie przestrzega zasad bezpieczeństwa dotyczących korzystania ze sprzętów elektronicznych?

„Usterka” to historia o małych, codziennych decyzjach bohaterów, które mogą wpłynąć na większą grupę, nawet na całą szkołę. Rozładowany telefon to nie lada problem, szczególnie dla Uchola, który nie lubi być offline. W pośpiechu podłącza więc telefon do szkolnego komputera. Jak się domyślacie, ta decyzja ma fatalne skutki. Wszystkie komputery w szkole atakuje wirus. Co zrobi Pani Sowa? Czy poradzi sobie z wirusem?

W tym momencie do akcji wkracza nowa postać – Tata Chrumasa, który jest z zawodu informatykiem.

Co więcej – nie tylko świetnie zna się na komputerach, ale także na zdrowym odżywianiu! Chrumas lubi opowiadać o swoim Tacie, o jego pasjach, zamiłowaniu do sportu i pomysłach na rodzinne spędzanie czasu. Ale nigdy dotychczas nie wspominał, że jego Tata jest informatykiem. Jak myślicie, czy Chrumas ucieszył się z wizyty Taty w szkole? Będzie uradowany czy raczej zawstydzony? Zastanawiacie się pewnie, jak wygląda Tata Chrumasa? Niedaleko pada jabłko od jabłoni… ☺ A czy Tata poradzi sobie z awarią? Tego się dowiecie, oglądając kolejny odcinek pt.: „Usterka”!

Ta pouczająca historia z pewnością będzie przestrogą szczególnie dla tych, którzy bezrefleksyjnie ściągają gry i inne materiały z niesprawdzonego źródła. Obejrzyjcie koniecznie i przekonajcie się, jakie mogą być tego konsekwencje.