Zdrowa impreza

Ten odcinek przygód Chrumasa i jego przyjaciół z pewnością warto obejrzeć. Porusza bowiem problem, który w szkole często się pojawia i nawet jeśli nie dotknął was osobiście, to na pewno kogoś z waszych przyjaciół czy kolegów. Ale zanim o nim opowiemy, może warto najpierw wspomnieć, że w szkole ma się odbyć długo już wyczekiwana przez wszystkich dyskoteka. Fajnie, że w jej przygotowanie wszyscy się angażują. Jak się okazuje, to dużo bardziej atrakcyjne niż przyjście na gotowe.

Przygotowania do tej zdrowej – jak podpowiada nam tytuł – imprezy stają się przyczyną kłopotów Uchola, bo właśnie jego ta historia dotyczy. Jeden z uczniów nie dość, że robi mu głupie psikusy, które śmieszą tylko samego autora, to jeszcze zabiera Ucholowi jego własność. Takie zachowanie nazywa się dokuczaniem. Oczywiście Uchol nie idzie z tym do Pani Sowy. Nie chce wyjść na skarżypytę. Nie poprawia to wcale jego samopoczucia i chłopak kompletnie przestaje się cieszyć na nadchodzącą imprezę.

Na szczęście bystra Miau w porę to zauważa. Nie dziwi fakt, że to właśnie ją Pani Sowa prosi, by nadzorowała przygotowania do dyskoteki. To odpowiedzialne zadanie, z którego Miau wywiązuje się perfekcyjnie. Nie tylko doskonale rozdziela obowiązki, ale także potrafi dostrzec, gdy coś się dzieje i odpowiednio zareagować.

Tak jak w przypadku Uchola. W końcu nie od dziś się przyjaźnią. Czasem dobrze, gdy ktoś z bliskich nam osób spojrzy na nasz problem trochę z innej perspektywy i pomoże go nazwać. Super, że Miau i Uchol mogą tak szczerze ze sobą pogadać.