Zdrowe wyzwanie

Kolejny odcinek „Pamiętnika Chrumasa” to wspomnienie wyborów samorządowych przeprowadzonych w szkole, do której uczęszczają Chrumas i jego przyjaciele. Takie wydarzenie to spore wyzwanie nie tylko dla kandydatów, ale także dla całej szkoły.

Każdy kandydat stara się ułożyć jak najlepszy program wyborczy, zastanawia się, co zaproponować uczniom, aby uzyskać jak największe poparcie. Pomysłów jest wiele, ale nie tylko dobry program ma znaczenie! Kto startuje w wyborach, musi też znaleźć w sobie odwagę, aby stawić czoła swoim słabościom!

Kto inny z ekipy Chrumasa mógłby stanąć do szkolnych wyborów jak nie wszystkowiedząca Mee? Tym razem musi zmierzyć się z nowym bohaterem kreskówki – Lisem Frisem, który nie przebiera w środkach, by dostać władzę w swoje ręce. Obietnice i wizje, które Lis przedstawia uczniom podczas swojej kampanii, mogą skusić każdego. Lis Fris wie, co obiecać, aby uczniowie mu uwierzyli i zagłosowali właśnie na niego. Znajduje atrakcyjną formę przekazu, dzięki której od razu zyskuje zwolenników.

Nawet przyjaciele Mee są zauroczeni Lisem. Widząc to, pełna dobrych intencji Mee, która opiera swoje postulaty na „Programie dla szkół” i chce zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe swoich kolegów, nagle traci zapał i prawie się poddaje.

Film w humorystyczny sposób pokazuje, jak wyglądają etapy tworzenia kampanii wyborczej, czym jest mechanizm manipulowania wyborcami i jak ważna jest rola autoprezentacji.

Historia opowiedziana w tym odcinku porusza jeszcze jeden ważny temat – zasady demokracji. Każdy ma prawo startować w wyborach i otwarcie przedstawiać swoje poglądy, a wyborcy mogą samodzielnie decydować, którego kandydata i jaki program wybiorą.

Czy Mee uda się pozbierać i stawić czoła wyzwaniu, jakie postawił przed nią Lis Fris? Tego się dowiecie, oglądając odcinek „Zdrowe wybory”. Walka będzie trudna, lecz i tym razem przyjaciele nie zawiodą. Pamiętajmy, że najważniejsze w życiu rzeczy to nie rzeczy! A przyjaźń oparta na wzajemnym zaufaniu z pewnością do nich należy!